MISIR

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 03 Haziran 2010

Kheops Piramidi

Mısır, her insanın hayatında muhakkak gidip görmek ve konaklamak isteyeceği bir ülkedir. Özellikle piramitlrin sırları, firavunların gizemi her yaştan insanın ilgisini çekmektedir.

Piramitler:
Nil nehri yakınlarında ki Giza bölgesinde, Kahire’de ki modern hayatın bitip çölün başladığı bölümdür piramitlerin bulunduğu bölge.

Sfenksin

Mısır’da irili ufaklı bir çok piramit vardır. Ama asıl dikkat çekenler Giza bölgesinde ki piramitlerdir. Bu piramitler, onu yaptıran firavunların adını taşırlar ve içerilerinde o firavunun mezarlarını saklarlar.Mısır, dünyanın yedi harikası piramitleri ile, her zaman gizemli ve sırlarla doludur.

Keops, Kefren, Mikerinos ve bu piramitlerin koruyucusu; gövdesi aslan gövdesi, kafası firavun kafasında olan Sfenksin’dir.

Keops:
Dış görünümüyle dünyanın birinci harikası olmuştur. Piramitlerin inşaa edilmesi ve içindeki sırlar hala gizemini korumaktadır.

Kahire Kulesi:
187 metre yüksekliğinde olan bu kulenin en büyük özelliği; mimarisi dışında üst katında ki restorandan seyredebileceğiniz Nil nehri ve Kahire manzarasıdır.

Kahire Kulesi

Kahire Kulesi

İskenderiye Feneri:
İskenderiye limanı karşısında bulunan Pharos Adası’nda bulunmaktadır. Dünya’nın 7 harikası arasında bulunan İskenderiye Feneri, seçildiği zamanlarda günlük yaşam içinde kullanılan tek eserdi. Fakat günümüzde bu harikadan eser kalmamıştır.

Yorum yapın